Начало » Руският ботуш стъпка саудитите, Путин не свали усмивката
Мондиал 2018 Световен Футбол Спорт Важно

Руският ботуш стъпка саудитите, Путин не свали усмивката

Владимир Путин погали купата за късмет.

Русия се поздрави с разгромен успех – 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия в откриващия мач на Мондиал 2018. Домакините не срещнаха никакви затруднения срещу съперника и с ранен гол зарадваха препълнените трибуни на стадион „Лужники“. Видимо доволен остана и президентът на Федерацията – Владимир Путин. Той изгледа двубоя в ложите в компанията на шейха на С. Арабия и президента на ФИФА – Джани Инфантино.

Братушките стартираха малко вдървено, но попадение в 12-ата минута ги успокои. Газински се възползва от подхлъзване на опонент и с глава стреля неспасяемо в ъгъла, за да даде преднина на своите. Саудитите така и не създадоха опасно положение. Напротив, те инкасираха втори гол в своята мрежа в 43-ата минута. Тогава появилият се като принудителна смяна Чернишев много технично копна топката и залъга трима защитници, после с левачката би бомбено и дублира аванса на руснаците.

През втората част мачът се доиграваше, защото саудитите нямага аргументи, с които да застрашат вратата на домакините. Все пак паднаха още 2 гола. В 71-ата минута Артьом Дзюба материализира с глава чудесен пас на младата звезда – Александър Головин. Любопитното е, че и Дзюба влезе като резерва и с първото си докосване бе безпощаден. В продълженията Черишев отбеляза второто си попадение за 4:0. Голът бе истинска наслада за очите – с удар с външен фалц от 18 метра. Накрая остана време и за Головин от фаул да оформи крайния резултат – 5:0.

Така Русия забрави за лошите си резултати в контролите преди Световното. Тимът на С. Арабия пък трябва да се замисли много сериозно какво да промени в играта си. Останалите два тима в група „А“ са двукратният световен шампион – Уругвай и Египет- ня свирепия голаджия и изкусен техник – Мохамед Салах.